Wina RPA

Wina z RPA mogą pochwalić się długą i kolorową historią o bogatych tradycjach. RPA Jest to najstarszy Region winiarski Nowego Świata. Dziś RPA niepokoi winiarzy ze starego świata, ponieważ wprowadza na rynek nowe, potężne i interesujące wina, które mogą konkurować z autorytetami ze starego świata, a nawet wygrać tę konkurencję. RPA położona na skraju południowo-zachodniej Afryki, kusi swoją tajemniczością i oryginalnością. Turystów przyciągają parki narodowe z dziewiczą afrykańską przyrodą, zabytki Kapsztadu i Johannesburga, wartości Etnograficzne i nieporównywalne poczucie bycia na krańcu świata. Ale RPA interesuje nas przede wszystkim jako kraj o najbogatszych tradycjach winiarskich. To właśnie w tym kraju nowego świata pojawiły się pierwsze winnice i stało się to w połowie XVII wieku. W ofercie sklepu najlepsze znane i cenione wino z RPA.

Wielu rolników przechodzi na produkcję wina ekologicznego, wyczuwając światowy trend. Udoskonalono system klasyfikacji i kontroli win. Jednak zdaniem ekspertów nie osiągnięto jeszcze idealnej równowagi między terroirem, technologią i jakością wina RPA. Winorośl została sprowadzona przez osadników z Europy, więc istnieje wiele klasycznych odmian europejskich. Wśród czerwonych są Merlot, Shiraz, Cabernet Sauvignon i Pinot Noir, wśród białych są Sauvignon Blanc, Chardonnay, Riesling. Jak w każdym kraju, Republika Południowej Afryki ma specjalność, czyli odmiany winogron, które stały się swoistą wizytówką. W tym przypadku są to Chenin Blanc i Pinotage (hybryda Senso i Pinot Noir). Chenin Blanc jest jedną z najmniej znanych i najbardziej niedocenianych odmian białych winogron. Pochodzi z francuskiej Doliny Loary, rozprzestrzenił się na cały świat i jest używany do tworzenia pełnych białych win o zaokrąglonym smaku, a także oryginalnych win deserowych. Dla tych winogron duże znaczenie ma jakość gleby i klimat umiarkowany. Te dwa czynniki w Afryce Południowej okazały się najlepszym sposobem, więc wina Chenin Blanc z RPA są stylowe i przekonujące, a ponadto są w rozsądnej cenie i na pewno zasługują na twoją uwagę. W ofercie również wino pinotage south africa.

Oprócz Chenin Blanc koniecznie wypróbuj Sauvignon Blanc z Południowej Afryki. Poszczególni producenci produkują piękne próbki tych win o wyraźnych odcieniach mineralnych i żywych owocach. Krótki i łagodny sezon wegetacyjny Republiki Południowej Afryki najlepiej nadaje się do klasycznych czerwonych odmian europejskich, takich jak Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Pinot Noir. Wspaniały terroir tego kraju nadaje oryginalności tym winom, być może zbyt lakonicznym w ich starosłowiańskiej wersji. Wina różowe z RPA to trend nowego sezonu letniego, w związku z czym zachęcamy do zapoznania się z niebanalnymi, żywymi winami różowymi Pinotage: W 1925 r. w RPA wyhodowano czerwoną odmianę winogron, która jest hybrydą Senso i Pinot Noir. Muszę powiedzieć, że w XX wieku pojawiło się wiele odmian hybrydowych, ale udane można policzyć na palcach, jednym z nich jest Pinotage. Jego ojcem był pochodzący z Bretanii profesor Uniwersytetu Stellenbosch. W 1991 roku wino z winogron Pinotage zdobyło pierwszy złoty medal na Konkursie w Londynie. Jest to bardzo kontrowersyjne winogrono, z którym niewielu winiarzy odważy się zadzierać nawet w południowej Afryce, nie mówiąc już o pozostałych krajach świata. Ale w rzadkich latach, przy odpowiedniej uprawie i ograniczeniu plonów winorośli, ta odmiana jest w stanie wytwarzać zaskakująco wykwintne wina RPA, dosłownie powalające swoją owocowością i jasnym bukietem.

Sorry for the inconvenience.

Chwilowy brak zawartości.

Zarejestruj konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło