Iveriuli Pirosmani Red Medium Sweet

Iveriuli Pirosmani Red Medium Sweet
Iveriuli Pirosmani Red Medium Sweet
Gruzja

Wino Sklep

Rok
2020
Kolor
Czerwone
Smak
Półsłodkie
Szczep
Saperavi
Kraj
Gruzja
Region
Kakheti
Producent
Tbilvino
Apelacja
Kakheti
Zawartość alkoholu
11.5 %
Pojemność
750 ml

Opis


Wino Iveriuli Pirosmani Red Medium Sweet ma ciemny rubinowy kolor.

Miękki, zaokrąglony i aksamitny smak wina otacza cierpkimi tonami owoców i jagód, których słodycz jest zabarwiona harmonijną kwasowością. Przyjemny posmak ma pikantny charakter.

Obfity aromat wina ujawnia się w odcieniach dojrzałych wiśni, suszonych śliwek, morwy i jeżyn, którym towarzyszą nuty słodkich przypraw.

Wino zaleca się podawać do bogatych dań mięsnych, dojrzałych serów, owoców i deserów.

Linia" Iveriuli", obejmująca 18 win, została stworzona w celu zaspokojenia potrzeb rynku, aby urozmaicić asortyment firmy "Tbilvino". Łączy w sobie najlepsze tradycje winiarskie, nowoczesne trendy, atrakcyjną cenę, a wina z linii mają niepowtarzalny smak i aromat. Asortyment linii składa się z klasycznych win, które są najbardziej poszukiwane na całym świecie.

"Iveriuli" Pirosmani to czerwone półsłodkie wino wytwarzane z winogron Saperavi uprawianych w Kachetii. Gleby gliniaste z suszonych śliwek doskonale nadają się do uprawy winorośli. Suchy i gorący klimat stwarza idealne warunki do uprawy winogron. Zbiory są zbierane po osiągnięciu optymalnej dojrzałości przez jagody i poddawane tradycyjnym metodom winifikacji. Nazwa "Pirosmani" została nadana na cześć gruzińskiego artysty Nico Pirosmani, który dorastał w Kachetii. Nico poświęcił wiele kolorowych obrazów gruzińskiemu winiarstwu. Wino zaleca się podawać do bogatych dań mięsnych, dojrzałych serów, owoców i deserów.

Wina na Święta
Wina na Święta
Darmowa dostawa od 400 zł

Dla zamówień powyżej 400 zł, wysyłamy za darmo

Bezpieczne płatności

Zapłać przez internet, szybko, łatwo i bezpiecznie

Gwarancja jakości

Oferujemy oryginalne wina sprawdzonych producentów

Wysyłka w 48h

Wysyłka 1-2 dni robocze

Zarejestruj konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło